Держекоінспекція нарахувала понад 26 млн грн за порушення природоохоронного законодавства за тиждень

Державна екологічна інспекція прозвітувала про резонансні правопорушення за минулий тиждень.


Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.


«З 17 по 23 липня Держекоінспекція провела 497 перевірок на 290 об’єктах, склала 507 протоколів про адміністративні правопорушення. Сума накладених штрафних санкцій складає 161 тис 281 грн. До державного бюджету стягнуто 164 тис 565 грн. Відкрито 3 кримінальні провадження. За порушення вимог природоохоронного законодавства розраховано збитків на суму 26 млн 156 тис 360 грн. Сума пред’явлених претензій складає 15 млн 570 тис 549 грн», – написав Андрій Мальований.


За словами голови ДЕІ, стягнуто збитків в добровільному та примусовому порядку на суму 820 тис 551 грн.


Серед резонансних порушень вимог природоохоронного законодавства – незаконна рубка дерев, забруднення водойм і повітря, стихійні сміттєзвалища. 


«На Вінниччині за незаконну рубку 130 дерев до ступеня припинення росту розраховано збитків на суму 578 тис 200 грн. Матеріали скеровано до Головного управління національної поліції у Вінницькій області для встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності», – повідомив Андрій Мальований.


Також незаконну рубку зафіксовано на Чернігівщині. Тут знищено 92 зелених насаджень у полезахисній смузі в межах Гірської сільської ради Сновського району. Розраховано збитків на суму 776 тис 303 грн. Матеріали скеровано до Менського відділу поліції у Чернігівській області для встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності. 


«На Полтавщині, у Комишнянському лісництві ДП «Миргородське лісове господарство» за незаконну рубку до ступеня припинення росту розраховано збитків на суму 1 млн 236 тис 665 грн», – зазначив Андрій Мальований.


«На Миколаївщині за забруднення акваторії Бузького лиману та причалу №4 рослинною олією розраховано збитків і пред’явлено претензію судновласнику теплохода «New Challenge» SMO 9129627 на суму 5 млн 20 тис 599 грн. Матеріали скеровано до Слідчого управління поліції у Миколаївській області», – йдеться у повідомленні посадовця. 


На Хмельниччині три порушення. «За самовільне використання водних ресурсів без дозволу на спеціальне водокористування розраховано збитків і пред’явлено претензію Славутському управлінню водопровідно-каналізаційного господарства на суму 5 млн 510 тис 552 грн. За наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу розраховано збитків і пред’явлено претензію філії ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» «Богдановецький комбінат хлібопродуктів» на суму 2 млн 226 тис 340 грн. За засмічення земельної ділянки у місті Хмельницьку розраховано збитків на суму 6 млн 388 тис грн. Матеріали по всім випадкам скеровано до правоохоронних органів.


Андрій Мальований нагадав, що на час карантину існує мораторій на планові перевірки підприємств. Усі перевірки – позапланові, за скаргами громадян. «Я вдячний свідомим громадянам, які звертаються до Державної екологічної інспекції, коли бачать стихійні сміттєзвалища, знищення дерев, забруднення повітря й води. Від збереження природи залежить наше спільне майбутнє», – зазначив Андрій Мальований.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці