Державну екологічну інспекцію непокоїть стан річок Случ та Хомора

Державну екологічну інспекцію непокоїть стан річки Хомора, головним забруднювачем якої є картонно-паперовий комбінат, що знаходиться в смт. Понінка Хмельницької області. Протягом останніх років державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища проводили як в планові, так і в позапланові заходи в частині перевірки вимог природоохоронного законодавства зазначеного субєкта. Але, враховуючи те що, повноваження Державної екологічної інспекції Поліського округу діють в межах Житомирської та Рівненської областей, є можливість тільки опосередковано впливати на діяльність фабрики, тобто моніторити стан річок  Хомора, Случ та повідомляти про їх стан органи державної влади,  місцеве самоврядування та громадськість.


Керівництво Інспекції входить до складу комісії Техногенно екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Житомирської обласної державної адміністрації. Комісія засідала 13 лютого поточного року, і одним з перших питань розглянутих на нараді було забруднення річок Случ та Хомора, а вже 27 лютого члени комісії виїхали безпосередньо на фабрику для дослідження питання  вчасності здійснення природоохоронних  заходів, які зобов’язалась виконати фабрика. На заході були присутні начальник Інспекції Максим Железняк, заступник начальника Інспекції Сергій Зибалов, представники Державної екологічної інспекції України, а саме начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) водних екосистем та ресурсів Алла Семенець та начальник відділу інструментально-лабораторного контролю Алла Волохова.    


Керівник вищезазначеної фабрики повідомив про заходи, які вжиті та вживаються для покращення довкілля. Крім цього учасники зібрання  відвідали очисні споруди, стан яких останнім часом суттєвого покращення не зазнав, тому варто очікувати і подальшого забруднення поверхневих вод Житомирщини.  


 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці