На Хмельниччині державні інспектори спільно з працівниками ДСНС здійснюють перевірки з попередження та виявлення порушень правил пожежної безпеки в лісах, лісосмугах та на об’єктах природно-заповідного фонду

З метою вжиття заходів щодо попередження виникнення пожеж у природних екосистемах, Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області посилено заходи щодо недопущення самовільного випалювання сухої рослинності та її залишків. Працівниками інспекції спільно з працівниками Головного управління ДСНС у Хмельницькій області регулярно здійснюються перевірки з попередження та виявлення порушень правил пожежної безпеки в лісах, лісосмугах та на об’єктах природно-заповідного фонду Хмельницької області.


Так, 06 квітня цього року проведено спільне патрулювання території міста Хмельницького та Хмельницького району. Під час заходу інспекторами проведено понад двадцять профілактичних бесід з мешканцями міста Хмельницького, сіл Розсоші, Карпівці та станції Богданівці Хмельницького району. В результаті проведеної перевірки за спалювання залишків сухої рослинності на порушників природоохоронного законодавства складено два протоколи про адміністративне правопорушення за ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. А для того, щоб подоляни пам’ятали про загрозу виникнення пожеж в природних екосистемах, інспектори вручили громадянам тематичні листівки та пам’ятки. 

Нагадуємо: за самовільне випалювання рослинності або її залишків згідно зі  ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення на громадян накладається штраф у розмірі від 170 до 340 грн., на посадових осіб – від 850 до 1190 грн. За особливо великі збитки передбачена і кримінальна відповідальність. За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду на громадян накладається штраф – від 340 до 680 грн., на посадових осіб – від 1190 до 1700 грн. 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці