За порушення поводження з твердими побутовими відходами на Вінниччині до адміністративної відповідальності притягнуто 169 осіб

Протягом березня-квітня 2019 року спеціалістами Державної екологічної інспекції у Вінницькій області у відповідності до розпорядження Вінницької обласної державної адміністрації від 01.02.2019р. № 84 «Про організацію весняної акції з благоустрою та санітарної очистки території населених пунктів» було проведено перевірки щодо впровадження органами місцевого самоврядування заходів з роздільного збирання побутових відходів та з виявлення фактів незаконного розміщення відходів у несанкціонованих місцях.


Оскільки, відповідно до Закону України «Про відходи» з 01 січня 2018 року заборонено захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів, пріоритетними напрямками для проведення перевірок визначено території органів місцевого самоврядування, в яких не розпочато реалізацію заходів по забезпеченню виконання вимог Закону.

За результатами перевірок було виявлено ряд порушень в частині поводження з твердими побутовими відходами, як органами місцевого самоврядування, посадовими особами, так і громадянами. Серед основних порушень: розміщення побутових відходів у несанкціонованих місцях, порушення правил утилізації відходів, відсутність системи для роздільного збирання ресурсоцінних компонентів твердих побутових відходів. Крім того, відсутність чіткого механізму щодо заборони захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів призводить до порушень експлуатації місць видалення твердих побутових відходів Вінницької області.


За виявлені порушення до адміністративної відповідальності у вигляді накладення штрафів було притягнуто 169 осіб. Загальна сума штрафів складає 78 217 грн. 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці