Державні інспектори Хмельницької області відібрали проби води на річці Південний Буг

Останнім часом до Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області надходять повідомлення про факти цвітіння води та загибелі риби у водних об’єктах області, які ретельно перевіряються.

Так,  03 липня цього року Інспекцією було здійснено відбір проб поверхневих вод для проведення інструментально-лабораторних досліджень у тринадцяти точках спостереження на річці Південний Буг від села Чорний Острова до Летичіва.

Окрім того, у зв’язку із надходженням до Інспекції повідомлення про загибель малька риби на річці Плоській, що в обласному центрі, відділом інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції у Хмельницькій області відібрані проби води та проведені вимірювання концентрації розчинного кисню у водоймі, який склав 1,9 мг/см3 (при нормі 4 мг/см3).


Про результати інструментально-лабораторних досліджень відібраних проб води громадськість буде проінформовано додатково.

Для довідки: Один літр повітря містить близько 210мг/см3 кисню. У такому ж об’ємі води кисню не більше 10мг/см3, тобто у 20 разів менше, ніж у повітрі.

Для нормальної життєдіяльності коропа потрібно, щоб на один літр води припадало 3-8 мг/см3 кисню. При його концентрації 2мг/см3 у літрі води риба поводиться неспокійно, випливає на поверхню і ковтає повітря; при концентрації 0,5мг/см3 короп швидко гине від задухи.

Судак і лящ засинають, коли вміст кисню в одному літрі води знижується до 2мг/см3, а лососеві (наприклад - форель) - до 1,5 мг/см3.

Від нестачі кисню риби виснажуються, а потім гинуть. Інколи це явище стає масовим. Тоді говорять про так звану задуху - масову загибель риби від нестачі або відсутності кисню.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці