На Львівщині державні інспектори долучились до порятунку чорного лелеки

Екологи долучилися до порятунку чорного лелеки (Ciconia nigra L.), якого занесено до Червоної книги України зі статусом «рідкісний». У Карпатах нараховується всього лише близько 200 пар.

         Птаха після грози неподалік річки знайшли жителі села Риків Турківського району Львівської області. Чорний лелека потребував допомоги спеціалістів, адже не міг злетіти та відмовлявся споживати їжу з рук людей.

         Представниками Державної екологічної інспекції у Львівській області та Департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації організовано порятунок. Лелеку передано ветеринарам із громадської організації «Імпульс Альфа», одним із статутних завдань якої є допомога постраждалим диким тваринам і, зокрема, птахам, а також їх реабілітація та повернення в природне середовище.


         Після огляду ветеринар запевнив, що загрози життю і здоров’ю лелеки немає. Це молодий птах, який не так давно покинув гніздо та почав самостійно харчуватись. Очевидно, вживання певної їжі спричинило зараження гельмінтами, а також, падаючи, птах поранив ноги. Після нетривалого лікування лелека зможе повернутись у зграю.

Довідково:

         Чорний лелека (Ciconia nigra L.) – птах родини лелекоподібних. За розмірами дещо менший від білого. Довжина тіла становить 95-100 см, розмах крил – 185-205 см, вага – близько 3 кг. Оперення у дорослого птаха переважно чорне з зеленим і пурпуровим металічним полиском. Птахи тримаються поодиноко або невеликими зграями. Гніздовий, перелітний птах. Оселяється переважно біля лісових озер чи лісових боліт.

         Чорний лелека належить до видів, який охороняються актами на законодавчому рівні. Цей вид занесений у Додаток ІІ та Резолюції 6 (1998) Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі (Бернська конвенція), Додаток ІІ Конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин (Боннська конвенція), додаток ІІ Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів (AEWA), у Додаток ІІ Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES). В Україні вид занесений до Червоної книги України (2009) зі статусом «рідкісний»

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці