На Чернігівщині порушники природоохоронного законодавства завдали державі збитків на майже 40 тис. грн

31 липня – 01 серпня 2019 року під час проведення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства в межах регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський» на території Чернігівської області, спеціалістами Державної екологічної інспекції у Чернігівській області спільно з представниками Асоціації рибалок України та ЗМІ зафіксовано ряд порушень природоохоронного законодавства.


На водоймі «Київське водосховище» поблизу с. Косачівка Козелецького району Чернігівської області в межах об’єкту природно-заповідного фонду – регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський» затримано дві групи рибалок, які здійснювали промисловий лов риби без відповідних лімітів та дозволів, передбачених ст. 91 Закону України «Про природно-заповідний фонд». Свої дії рибалки пояснили необізнаністю з межами регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський», проте у «Режимі рибальства у рибогосподарських водних об’єктах України у 2019 році», яким вони безпосередньо користуються, чітко прописано, що «Спеціальне використання водних біоресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду здійснюється в межах ліміту та на підставі дозволу на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Користувачі водних біоресурсів повинні бути ознайомлені з режимом територій та об’єктів природно-заповідного фонду та особливими умовами використання водних біоресурсів». 


На рибалок складені протоколи по ст. 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення  та вилучені у встановленому порядку сітки, човни з двигунами та незаконно виловлена риба. Загальна сума збитків, завданих навколишньому природному середовищу внаслідок незаконного вилову становлять майже 40 тис. грн. Наразі готуються матеріали для передачі на розгляд до суду.


ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці